awdental

tel: +48 512 628 678
PolskiEnglish

Stomatologia estetyczna

Chirurgiastomatologiczna

Leczenie dzieci

Profilaktyka

Nowoczesne wyposażenie

Zdjęcia RTG

asd

dr n. med. Anna Tomczyk-​Wziątek
specjalista chirurg stomatolog

Leczenie dzieci

Leczenie dzieciZ myślą o najmłodszych pacjentach proponujemy, aby pierwszy kontakt ze stomatologiem stanowiła wizyta adaptacyjna. Pozwala ona dziecku oswoić się z nową sytuacją i ograniczyć stres towarzyszący leczeniu.

W ramach opieki stomatologicznej nad dziećmi oferujemy: zabiegi profilaktyczne ( fluoryzacja i lakowanie zębów ) oraz leczenie zębów mlecznych i stałych.

Lakierowanie zębów wykonuje się po uprzednim ich oczyszczeniu. Polega ono na pokryciu ( pomalowaniu pędzelkiem ) powierzchni zębów, specjalnym lakierem o wysokim stężeniu fluoru. Fluor wnikając w szkliwo wzmacnia je i przeciwdziała powstaniu próchnicy. Stosowane preparaty są bezbarwne, a ich działanie utrzymuje się przez dłuższy okres czasu. Zabieg jest zupełnie bezbolesny i można go powtarzać co 6 miesięcy.

Lakowanie zębów polega na wypełnieniu naturalnych bruzd zębów ( zagłębień ) trzonowych i przedtrzonowych specjalnym, płynnym preparatem, który jest światłoutwardzalny. Preparat ten wypełnia bruzdy, co ogranicza zaleganie w nich resztek pokarmu i rozwój kolonii bakteryjnych, tym samym chroniąc zęby przed próchnicą. Zabieg ten powinno się przeprowadzać możliwie najszybciej po wyrżnięciu się zęba. Zachęcamy więc do wizyt w okresie wyżynania się zębów stałych u naszych pociech.

Leczenie zębów mlecznych i zębów stałych u dzieci jest bardzo ważne dla zdrowia jamy ustnej i prawidłowego rozwoju. W leczeniu zębów u najmłodszych stosuje się materiały zawierające jony fluoru, które później uwalniane są do okolicznych tkanek zęba i dodatkowo go wzmacniają.

Próchnica u dzieci jest szczególnie niebezpieczna, ze względu na mniejszą mineralizację szkliwa. Przebiega ona szybciej i powoduje rozległe ubytki.