awdental

tel: +48 512 628 678
PolskiEnglish

Stomatologia estetyczna

Chirurgiastomatologiczna

Leczenie dzieci

Profilaktyka

Nowoczesne wyposażenie

Zdjęcia RTG

asd

dr n. med. Anna Tomczyk-​Wziątek
specjalista chirurg stomatolog

Protetyka

Chirurgia stomatologicznaProtetyka jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się uzupełnianiem braków w uzębieniu.

Utrata zębów powoduje nie tylko problemy natury estetycznej, lecz także funkcjonalnej, wpływając na sposób żucia, a nawet rodzaj przyjmowanych pokarmów. Ma to niebagatelny wpływ na funkcjonowanie układu pokarmowego ( pokarmy źle przeżute utrudniają trawienie ). Nieprawidłowe funkcjonowanie stawów skroniowo- żuchwowych jest również zdeterminowane przez rodzaj braków zębowych i ich rozległość.

Indywidualnie dla każdego pacjenta przygotowywany jest plan leczenia, który uwzględnia jego oczekiwania i potrzeby. Staramy się zawsze przedstawić pacjentowi wszystkie możliwości i pomagamy podjąć optymalną decyzję, co do dalszego leczenia.

Protezy dzielimy na stałe i ruchome.

Protezy stałe są to uzupełnienia, których pacjent nie wyjmuje z ust ( są zacementowane na stałe ). Należą do nich korony ( obejmują pojedyncze zęby )i mosty ( obejmują zachowane zęby, odbudowując braki w uzębieniu ).

Protezy ruchome to uzupełnienia wyjmowane ( protezy osiadające całkowite i częściowe, protezy szkieletowe i protezy kombinowane, łączące w sobie elementy protez stałych i ruchomych ).

W ramach uzupełnień protetycznych oferujemy: